Politik bir tuzağa düşmeyelim

Hasan KAYA

Malumunuz bir seçim sürecindeyiz. Uzun süredir politik arenamız bir zalim karşısında mazlum pozisyonuna düşülmek suretiyle halkı kendine mahkûm etme, kendinden başka çare olmadığı ve son limanın kendisi olduğu yönündeki zihin dünyasındaki saplantılar ile sürüp gidiyor.

  Ülkemizin zor bir zaman geçirdiği, bazı şer odaklarının hep birden harekete geçtikleri ve üzerimizde oyunlar kurdukları mutlaktır. Tartışma götürmez bir gerçektir. Tabii ki söz konusu olan, birlikte yaşadığımız topraklar olduğunda; karşı durmamız gereken nokta ve dereceyi en iyi şekilde ayarlamamız gerektiğidir.  Değinmek istediğim nokta o değil.

   Malumunuz zalim abd ve evladı israilin işgalci ve katliamcı tavırlarının son zamanlarda müslüman kitlelerde son derece büyük infial yaratması ve Müslümanların terör şebekelerine karşı kin ve hınç bilemeleri, hâlihazırda seçim ortamına da girilmesi münasebetiyle, dünya terör ve fitne odaklarının iştahını kabartabilir.

  Müslümanların biriken bu enerjilerini seçim sürecinde; ortalığı karıştırma ve toplanan enerjiyi kendi içinde söndürme ve olabilir ki kendi destekledikleri tarafları mazlum durumuna düşürmek için bir kaos ortamı oluşturma eylemlerine dönüştürebilirler.

  Bizlere düşen işlerimizi en iyi şekilde yerine getirmektir. Kinimizi ve hıncımızı zalimlere bırakmaktır.

  Aynı topraklarda yaşayacağımız insanlarla düşmanlığa ve aramızda kan davası tarzında oluşabilecek men edilmiş hareketlere mahal vermemektir.

   Uyanık olmak zorundayız! Yoksa karşımızdaki büyük şeytan çetesinin uygulamaya koymak için beklediği binlerce planları mevcuttur.

    Bizler her alanı, İslam davasına hizmet için kullanıyoruz. O yüzden kalplerin kırılacağı olaylara meydan oluşturmayalım. Bazı durumlar dünyalık makamlar için uygunsuz şeylere değmez.

  Biz yine müslüman halkımızla iç içe olacağız. Bu süreç bittiğinde yine iç içe olacak, kardeşlik içinde yaşayacağız. Bizler halktan uzak ve arasında uzun mesafeler olan kitleler değiliz. Kardeşiz. Birlikte yaşamaya değerlerimiz ve düşüncelerimiz mecbur bırakıyor.

   Çok dikkatli olalım. Zalimlere fırsat doğuracak ortamlardan uzak duralım. Kendimiz için çalışmadığımızı unutmayalım! Söz konusu olan İslami harekettir ve sahada olacakların İslama mal edileceğini unutmayalım.

   Haydi! Ya Allah! Saha bizleri bekliyor. Şimdi hizmet için biraz tempo zamanı.

   Selametle...

Paylaş: