Birbirinden güzel eserlerin sergisi yapıldı

Birbirinden güzel eserlerin sergisi yapıldı

Birbirinden güzel eserlerin sergisi yapıldı

Advert

Baskil Halk Eğitim Merkezindeki kursiyerlerin bir yıl boyunca yaptıkları el emeği göz nuru eserlerin yılsonu sergisi yapıldı.

Baskil Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünce açılan kursların yılsonu sergisindeki eserler ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Serginin açılış törenine Baskil Belediye Başkanı Av. İhsan Akmurat, İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Gürtürk, Memur-Sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, Elâzığ Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Karaaslan, Elazığ Halk Eğitim Müdürü Kazım Atıcı ile çok sayıda davetli katıldı.

Sergi açılışında bir konuşma yapan Baskil Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yusuf Ergen, halk eğitim merkezlerinin önemine vurgu yaparak şunları kaydetti: "‘Öğrenmenin yaşı yoktur’ sloganıyla yola çıkan halk eğitim merkezleri her yaştan insana birçok konuda eğitimler vererek yüz binlerce kişiyi öğrenmeye, üretmeye, toplumuna ve devletine faydalı birer birey olmalarına katkı sağlamaktadır. Ben bu serginin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese ve bizleri bu günde yalnız bırakmayan büyüklerime teşekkür ediyorum."

Daha sonra bir konuşma yapan Baskil Belediye Başkanı Av. İhsan Akmurat, Baskil Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu’nun kurulması ve bu günlere gelmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Baskil Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu kursiyerlerine sertifikaları verildi ve katılımcılarla beraber sergi gezildi.

 

Advert

Paylaş: