Siyonist işgal rejimi Kudüs'ün statüsünü değiştirmeye hız verdi

Dışişleri Bakanlığı, siyonist işgal rejiminin, Kudüs'ün statüsünü değiştirmeye yönelik eylemlerinin her seçim öncesinde artmasının tehlikeli bir fırsatçılık zihniyetini yansıttığını belirtti.

Siyonist işgal rejimi Kudüs'ün statüsünü değiştirmeye hız verdi

Advert

Dışişleri Bakanlığı, siyonist işgal rejiminin, Batı Şeria ve Kudüs'te yeni işgal birimleri inşası için aldığı karara tepki gösterdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"israilin 2112’si Batı Şeria’da, 460’ı Doğu Kudüs'te olmak üzere toplam 2572 konutluk ilave yasadışı yerleşim birimi inşası yolunda attığı adımı şiddetle kınıyoruz.

israilin iki devletli çözüm çerçevesinde coğrafi bütünlüğü haiz bir Filistin Devleti'nin kurulmasını engellemeye ve Kudüs'ün statüsünü değiştirmeye yönelik bu ve benzeri eylemlerinin her seçim öncesinde artması tehlikeli bir fırsatçılık zihniyetini yansıtmaktadır. Bu şekilde bölgede barışın tesis edilmesinin yolları da kapatılmaya çalışılmaktadır.

israil yönetiminin bu işgalci zihniyetinin karşısında uluslararası toplumu, Filistin halkının haklarını ve Filistin topraklarının korunmasını teminen harekete geçmeye davet ediyoruz." (İLKHA)

Advert

Paylaş: