"Camideki çocuk sesi bahardaki kuş cıvıltıları gibidir"

Elazığ'da finali gerçekleştirilen "Okul Cami Buluşması" programında konuşan Vali Vali Murat Zorluoğlu, camideki çocuk sesinin bahardaki kuş cıvıltılarına benzediğini söyledi.

Advert

Elazığ Valiliği tarafından İl Müftülüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen “Okul Cami Buluşması” Projesinin finali Mevlana Camisinde gerçekleştirildi.

Programa; Vali Murat Zorluoğlu, İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, projede yer alan okulların öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Öğrenciler öğle namazını Mevlana Camisinde cemaatle birlikte kıldılar. Namazı kıldırdıktan sonra proje hakkında bir değerlendirmelerde bulunan İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya projenin bu yılki finalinin gerçekleştirildiğini kaydederek, yeni nesiller için din ile fennin, irfan ile bilimin buluşmasında okul cami işbirliğinin önemli olduğunu bu sebeple gelecek yıl da projeyi devam ettireceklerini söyledi.

Projeyi önemsediklerini belirten Vali Zorluoğlu ise “Valiliğimizin himayelerinde İl Müftülüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen 'Okul Cami Buluşması' projesinin bugün finalini gerçekleştirmekteyiz. Projede emeği olan İl Müftümüz ve İl Milli Eğitim Müdürümüz ile okullarda görevli öğretmenlerimize ve imamlarımıza teşekkür ediyorum. Camilere geldikleri ve camileri doldurdukları için bütün çocuklarımıza da teşekkür ediyorum. Okul Cami Buluşması Projesinin amacı çocukları camilerle tanıştırıp cami adabını, cemaatle namaz kılmayı öğretmek ve camileri sevdirmektir. Camilerde çocukların ve gençlerin sayılarını artırmamız gerekmektedir. Camilerdeki çocuk sesleri bahar aylarında pencerelere yansıyan kuş cıvıltıları gibidir. Bu sebeple çocuklara camileri sevdirmemiz gerekmektedir. Bu proje çok önemlidir ve gelecek yıl da devam edecektir. Amaç bütün çocukların cami ile tanışmasını sağlamaktır” dedi.

Programın sonunda Vali Zorluoğlu projeye katılan çocuklarla yakından ilgilendi ve kalem hediye etti. (İLKHA) 

 


 

Advert

Paylaş: