Palu`da ​İtfaiyenin ekipman yetersizliği binanın çatı katını kül etti

Palu ilçesinde meydana gelen çatı katı yangınında itfaiye ekiplerinin yangına ekipman eksikliğiyle müdahale etmeye çalışması hasarın artmasına neden oldu.

Palu`da ​İtfaiyenin ekipman yetersizliği binanın çatı katını kül etti

Advert

Yangın, Palu'nun Numune Mahallesi Yavuz Selim İlkokulu Yanında bulunan 5 katlı binanın çatı katında meydana geldi.

Henüz çıkış sebebi bilinmeyen yangını görenler durumu itfaiye ekiplerine haber verdi. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen Palu Belediyesi İtfaiye Ekipleri, yangına müdahale etmek için itfaiye merdivenine çıktı.

Ekipman eksikliği nedeniyle ekipler yangına müdahale edemeyince alevler kısa sürede çatı katının her tarafını sardı. İtfaiye merdiveniyle çatı katına çıkan ekipler, yangını sadece seyretmekle kaldı.

Yangın nedeniyle çatı katı tamamen yanarken alt kattaki daireler de dumandan zarar gördü.

Ekipman eksikliğinin giderilmesi ve Kovancılar itfaiye ekiplerinin yardımı ile yangın kontrol altına alınarak söndürüldü.

Olay anını izleyen vatandaşlar duruma tepki gösterirken, apartman sahiblerinden Askeri Pirinçci, evin göz göre yandığına ve Palu İtfaiyesinin su sıkamadığına dikkat çekerek duruma isyan etti.

Çevredekiler, Palu Belediyesi İtfaiye Ekiplerinin kask ve koruyucu ekipmandan yoksun bir şekilde yangına müdahale etmeye çalışmasının olası bir kazaya da davetiye çıkardığına işaret etti. (İLKHA)


 

Advert

Paylaş: