Paraşütçüler ilk kez Palu'da uçtular

Palu ilçesinde Palu Kültür ve Dayanışma Derneğinin düzenlediği yamaç paraşütü programına Elâzığ, Malatya ve Bingöl'den paraşütçüler katıldı.

Paraşütçüler ilk kez Palu'da uçtular

Advert

İlçenin tanıtımı için düzenlenen programa, Elâzığ Milletvekili Zülfü Demirbağ ve ilçe halkı katıldı. 16 paraşütçü Yeşilbayır Tepesinden uçup Paluspor ilçe sahasına iniş yaptılar.

İlçeyi tanıtmak için bir etkinlik düzenlediklerini belirten Palu Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Fadıl Ülgen, "Bu etkinliğin amacı ilimizi, ilçemizi en iyi şekilde tanıtmak. Binlerce yıllık tarihe sahip, onlarca medeniyeti içinde barındırmış, zenginlikleri ve derinlikleri olan ilçemizi tanıtmak amacıyla böyle bir aktivite düzenledik. Salgın döneminde bu tür etkinlikleri erteledik ama fırsat buldukça yapmaya çalışacağız. Bu etkinliği paraşüt kulübümüzle birlikte yaptık. Paraşüt kulübümüze çok teşekkür ederim" dedi.

Paraşütçüler ilk kez Palu'da uçtular

Böylesi bir organizasyonu gerçekleştirdikleri için Palu Kültür ve Yardımlaşma Derneğine ve Başkanına teşekkür eden Elazığ Milletveki Zülfü Demirbağ, "Paraşütçü arkadaşlarımızın Yeşilbayır Tepesinden, Paluspor sahasına uçuşlarını seyrettik. Palumuzun tanıtımı amacıyla güzelde oldu" ifadelerini kullandı.

Zülfü Demirbağ

Kendilerine bu fırsatı verdikleri için Palu Kültür ve Yardımlaşma Derneği'ne teşekkür eden Elâzığ Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Kenan Şaksu ise şunları kaydetti:

Kenan Şaksu

"Buraya daha önce 2 defa geldik. Tepe araştırması için Palu Kalesine çıktık. Palu'nun dört bir tarafını gezdik. En uygun yeri seçtik ve sağ olsun Fadıl Bey ve Belediye Başkanımız tepenin tahsis edilmesi, düzeltilmesi ve iş makinalarının temini noktasında bizi yalnız bırakmadılar. Çok teşekkür ediyoruz. Biz Elâzığ'ın çocuklarının bu sporlara yönelmesini istiyoruz. Biz çocuklarımızın bu etkinliklerden uzak kalmaması için elimizden gelen her türlü çalışmayı yapacağız. Bundan sonra Fadıl Bey ve İlçe Gençlik Spor Müdürüyle kontak halinde olup, çocuklar ve gençler içi yapılması gereken ne varsa varsa yapmaya hazırız. Bizi yalnız bırakmayan Malatya, Bingöl ve Antalya ekibine teşekkür ederim" (İLKHA)

Paraşütçüler ilk kez Palu'da uçtular

Paraşütçüler ilk kez Palu'da uçtular
Paraşütçüler ilk kez Palu'da uçtular

Advert

Paylaş: