Emniyetten çocuk kaçırma iddialarına ilişkin açıklama

​Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), sosyal medya platformlarında yer alan, “çocukların kaçırılmaya çalışıldığı” içerikli görsellerin dezenformasyon içerikli olduğunu duyurdu.

Emniyetten çocuk kaçırma iddialarına ilişkin açıklama

Advert

EGM'den yapılan açıklamada, son günlerde sosyal medya platformları ve mesajlaşma uygulamaları üzerinden halk arasında korku ve paniğe sebebiyet verebilecek "çocukların kaçırılmaya çalışıldığı" yönünde görseller paylaşıldığının tespit edildiği belirtildi.

Açıklamada, "Çeşitli plakalı araçlar ile çocukların kaçırılacağı', 'kılık değiştirip çocuk kaçırıldığı' şeklinde ifadeler içeren kaçırma iddialarına karşın, bahse konu illerde çocuk kaçırma olaylarının olmadığına dair resmi makamlar tarafından açıklamalar yapılmıştır. Bu açıklamalara rağmen benzer paylaşımlara devam edildiği görülmüştür." denildi.

İddia edildiği kapsamda emniyet birimlerine çocuk kaçırma olayı ile ilgili yapılmış herhangi bir müracaatın söz konusu olmadığı belirtilen açıklamada, "Bahse konu paylaşımların dezenformasyon içerikli olduğu belirlenmiş olup bu tür paylaşımlara itibar edilmemesi önemle rica olunur. Suç ve suç unsuru içeren paylaşımlarda bulunan şahıslar hakkında gerekli adli işlemlerin başlatıldığı hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadelerine yer verildi. (İLKHA)
 

Advert

Paylaş: