HÜDA PAR Sözcüsü Emiroğlu, Elazığ'da depremzede aileleri ziyaret etti

HÜDA PAR Genel İdare Kurulu Üyesi ve Parti Sözcüsü Yunus Emiroğlu, 24 Ocak 2020 Elazığ depreminin yıldönümünde depremde hayatını kaybedenlerin yakınlarını ziyaret etti

HÜDA PAR Sözcüsü Emiroğlu, Elazığ'da depremzede aileleri ziyaret etti

Advert

HÜDA PAR Genel İdare Kurulu Üyesi ve Parti Sözcüsü Yunus Emiroğlu, 24 Ocak 2020'de yaşanan Elazığ depreminin yıldönümünde, depremde hayatını kaybedenlerin yakınlarını ziyaret etti. 

HÜDA PAR Parti Sözcüsü Yunus Emiroğlu, İl Başkanı Yasin Kavaklı ve beraberindeki heyet Gezin köyünde 6 aylık hamile eşini ve çocuğunu depremde kaybede Meriç Dişli'yi ziyaret etti. 

Deprem gecesinde yaşadıklarını anlatan Meriç Dişli, enkazın altında 12 saat kaldığını ve çok şeyler öğrendiğini belirterek hüzün dolu anları şöyle anlattı:

“O anda nefesin bile kıymetini anladım. Cenab-ı Allah ile başbaşa kaldım. En büyük acı evladımın cansız bedeni yanımdaydı. Ben şükrettim, Allah’a teslim oldum. Herkes kullardan birşey bekler bağırırsın, çağırırsan ama ben Allah’a yalvardım. Allah’ım sen Hazreti Yusuf’u kuyuya bırakan ve çıkaransın. Hazreti İbrahim’i ateşe Sen koydun, Sen çıkardın, hangi tarafa beni alıyorsan o tarafa bir an önce al diye dua ettim. Allah beni enkazdan duam vesilesi ile çıkardı.” dedi. 

Dişli’nin anlattıklarından duygulanan Emiroğlu, böylesi acı olayda sığınılacak tek mercinin Allah olduğunu ve O’na dayanmak gerektiğini belirtti.

Emiroğlu, bir daha böylesi acıların yaşanmaması için gerekli derslerin çıkarılması gerektiğine vurgu yaptı.

Daha sonra Emiroğlu ve beraberindeki heyet, Sürsürü Mahallesi Dilek Apartmanı'nda abla ve yeğenini kaybeden Yüksel Korkmaz’ı ziyaret etti. HÜDA PAR Sözcüsü Yunus Emiroğlu, burada da Korkmaz ailesinin acısını paylaştı. (İLKHA)

Advert

Paylaş: