Demirtaş`ın provakatif açıklamasına HÜDA PAR`lı Şahin`den sert yanıt

CHP'li Özel, DP'li Enginyurt'un ardından Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da HÜDA PAR'ı hedef aldı.

Demirtaş`ın provakatif açıklamasına HÜDA PAR`lı Şahin`den sert yanıt

Hür Dava Partisi Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmesinin  ardından HÜDA PAR'a yönelik saldırılar devam ediyor. Son olarak Hür Dava Partisi'nin birçok teşkilatı ve üyelerinin hedef alındığı 6-8 Ekim olaylarında 'azmettirici' olan ve hali hazırda tutuklu bulunan HDP'li  Demirtaş, HÜDA PAR'ı hedef aldı. Sosyal medya hesabı üzerinden ''Erdoğan kazanacak adaysa ne diye 170 bin oyu olan HÜDA-PAR'ı da ittifaka katmak için çabalıyor?'' diyerek HÜDA PAR'ı hedef alan Demirtaş'a partinin HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Şahin'den yanıt geldi.

Hür Dava Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Şahin, 

''Toplam oyları HÜDA PAR kadar dahi olmayan ne kadar sol marjinal bilimum tabela partileri ( TİP,EMEP,EHP,TÖP vs. ) ve bir kısım sapkın paydaşlarınız ile ittifak kuracaksınız. Sonra da HÜDA PAR’ı hem suçlayacak hem de küçümseyeceksin.

Tam bir akıl tutulması yada cerbeze hali…'' ifadeleriyle Demirtaş'a tepki gösterdi. 

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Şahin açıkalamanın devamında;

"Dipnot:HÜDA PAR 24 Haziran 2018 seçimlerine 79 ilde kendi logosu ile Diyarbakır ve Batman’da ise bağımsız adaylarla girmiştir.HÜDA PAR bağımsız adaylar ile birlikte toplam 209.047 oy almıştır.Önümüzdeki seçimlerde, hem oylarımızı katbekat artıracağız hem de mecliste olacağız İnş." dedi.

Paylaş: