BENİM ADIM KORONA

SELAMİ ÇEÇEN

Benim adım korona. Lisanı halimle size sesleniyorum ey müslümanlar. Dinleyin beni size anlatacaklarım var. Evet lisanı halimle sesleniyorum. Çünkü kal lisanım yok benim. Dikkatlice dinleyin beni.

Evet ey müslümanlar doğduğum günden beri hakkımda çok söz söylendi, çok anlatıldı, yazıldı, çizildi. Doğduğum günden beri adeta gündemimiz ben oldum. İki kelimenizden biri ben diğeri de sonuçlarım oldu.

Hepiniz çok korkuyorsunuz benden. Ee tabi haklı olarak. Ben de sizin yerinizde olsam bende korkardım açıkçası. Korkun korkmasına da biraz da vücut dilimle size anlattıklarımı dinleyin, öğüt alın, korkunuz sizi sağır etmesin.

Bütün insanlığa hal dilimle, vücut dilimle anlattıklarım var amma bu gün siz müslümanlara seslenmek istiyorum özellikle.

Ey müslümanlar hatırlar mısınız? Ben sizin hayatınıza girmeden önce camide cemaatle namaz kılarken imam size; ey cemaat safları sık ve düzgün tutun. Sık ve düzgün tutun ki şeytan aranıza girmesin derdi. Ama siz safları sık ve düzgün tutmazdınız. Birisi size yaklaşıp safı sıklaştırdığı zaman homurdanırdınız. Tamam kabul ediyorum öyle ya da böyle homurdanarak da olsa, yarım yamalak da olsa safları birazcık sıklaştırıyordunuz. Ama ey müslümanlar omuzlarınız bitişik olsa ne yazar sizin kalpleriniz birbirine mesafeliydi. Hem de sosyal mesafedeki gibi bir mesafe de değildi bu. Çok mesafeliydi kalbiniz birbirinize çok. 

Evet ey müslümanlar lisanı halimle size şunu dedim aslında : Madem ki kalpleriniz birbirine bu kadar mesafeli omuzlarınızın sık olmasına da gerek yok. Bırakın bu yalancı sıklığı, şeytan aranıza girmiş gireceği kadar. Ve o gün bu gündür eskiden safları sık ve düzgün tutun diyen imamlarınız  ey cemaat mesafeye dikkat edin ha demeye başladı. Bunu siz hakettiniz ey müslümanlar.

Çok geç olmadan ibret alın. Kalpleriniz arasındaki mesafe ayyuka çıktı. Bu mesafeyi kapatmaya bakın.

Ey müslümanlar yıllardan beri kapanmayan cami kapılarını kapandı yüzünüze. Aylarca camiye gidemediniz. Evet zahirde ben sebep oldum buna ama bunun asıl sebebi sizsiniz siz. Kendinizi bir muhasebeye çekin, Allahu teala sizi huzuruna kabul etmedi aylarca.

Ey müslümanlar ben küçücük bir virüsüm. Ancak mikroskopla görüntülenecek kadar küçük bir virüs. Ama bütün dünyayı alarma geçirdim bu küçüklüğüümle beraber. Bütün dünya, süper güçler de dahil olmak üzere önümde diz çöktü. Bu kadar küçüklüğüme zayıflığıma rağmen bunu nasıl mı başardım? Sırrı şurada evet ben küçüğüm, zayıfım belki ama bütün virüs hücreleriyle beraber hareket ediyorum. Bize güç veren beraberliğimiz ve aynı hedef doğrultusunda şaşırmadan hareket etmek.
Belki benden ibret alıp benim bu yönümü örnek alsanız bile size yeter ama...

Neyse sözü fazla uzattım. Daha görecek işlerim var benim... 

Paylaş: