Dindar Neslin Yetişmesine Ramak mı var

Muhammed KILIÇ

Yıl 2011

Bir sistemin yıkılışına şahitlik edeceksiniz deniliyordu, kulislerde bu konuşuluyordu ve çok geçmeden yıktılar hayallerimizi, tam 16 yıl boyunca bekleyenler var. Bu gidişle beklemeye de devam edecekler gibi…

Bugün  2018'e merhaba dediler barlar, pavyonlar, ekstra fuhuş merkezleri, kumarhaneler tam gaz mesai yaptılar. Devlet idaresi mutluluk dilerken güven timleri huzurun anahtarı gibiydi. Her şey bu gecenin hürmetine haftalar öncesinden çalışmalara başlanmıştı kimini kızı kiminin annesi ve kiminin eşi doyasıya uçuklardı, sarhoşlardı ve ayyaşlık kaçınılmazdı. Öyle ki her yer müsait hale getirilmiş argümanlar ona göre şekillenmişti.

Gecenin karanlığında yeni bir yıla giriyordu, koca bir ülke,  hayırlı,  mutlu huzurlu yıllar isteniyordu anlaşılan. Mesajlar havada, havai fişekler eşliğinde, haseten cepte, nette uçuşuyordu.

Hayırla başlamışlardı, yeni yıla

Huzur bekliyorlardı doğal olarak.

Bazen küçük kazalar cana mal olsa da onları şehit olarak kabul etmekten başka seçenekleri de yoktu aslında.

Nede olsa sistemin eliyle, Devlet izniyle, Noel babanın himmetiyle işe girişilmişti. Aksini iddia etmek, farklı düşünmek yakışık almazdı.

Onca insan, devlet büyükleri, koruma altına  aldıkları eğlence havarileri, resmi görevli insanlar ve kullanıma açılan resmi kurumlar, yalanda sen mi doğrusun diye soranlar olacak elbet...

Her şey usulüne uygun hareket ederken  bir TV kanalı çıkmış cığızlık yapıyordu. Uyumsuz davranıyor, can sıkıyordu

Kimdi ne istiyordu

Aslında Konuyu anlamak pekte güç değildi sanırım.

TRT diyanetten başkası değildi. TRT televizyonları yapar böyle şeyler. Bir kanalında piyango çekilişi yaparken diğer kanalı bunların haram olduğunu, geçiştirmesi ile olayı içselleştirmek istiyordu. Bunlara fazlada takılmadan bu gecede ne gibi gelişmeler oldu ona bir bakalım isterseniz.

Uyuşuk genç evine gelir Anne ve babasını bıçakla ağır bir şekilde yaralar. Bir genç kızımız sarhoşluğun etkisiyle hayatına son verir. Tabi bu arada ayyaş ve sarhoşlarda gecenin  ahengini bozmuyorlar.

Tamda Noel babalarının istediği gibi hareket alanlarını genişletiyorlardı. Nede olsa sistem onlarındı onlarda sistemin öğrencileriydi. Derslerine iyi çalışmışlardı.

Ne gece ama

Hepinizin bu rejimi ve bu sistemi ayakta tutan devlet büyüklerinize müteşekkil olmanız gerekmez miydi?

Gece bu hal üzerine devam ederken

Birileri

Harbiden can sıkıyordu.

Çünkü suratlarına hakkı haykırıyorlardı yalanlar üzerine bina ettikleri kumdan gökdelenleri başlarına yıkıyorlardı.

Allah'ın İlahi emrine muhatap olan bizler taklidi değil tahkiki iman ile Rabbimizin fermanına boyun eğmek bu yolda İman, Salih amel ve en önemlisi emri bil maruf görevini hakkıyla yerine getiren bir topluluğun daha çok çalışması gerektiğinin bir kez daha farkına varmış oluyoruz.

Rabbim görevini hakkıyla yerine getiren tebliğci olmayı nasip etsin. Musab bin Umeyr'lerin yetiştiği fırına (mektebine) daha çok hamur göndermek gerektiğinin farkına vardık. Daha çok çalışmak, çalışmak, çalışmak!

Diyorlardı…

Birde hatırlatmada bulunuyorlardı...

Ey iman edenler! (Aklı örten) içki (ve benzeri şeyler), kumar, dikili taşlar ve fal okları ancak, şeytan işi birer pisliktir. Onlardan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

İşittim itaat ettim

Kalın selametle…

Paylaş: