EY UZAKLARDA KALMIŞ VE KENDİNİN GURBETİ OLAN!

Necati Karataş

Baskı altında söylemekten çekindiğimiz hakikat; bizi Allah katında, halk nazarında ve tarih önünde haksız konuma düşürecektir.

Ne kadar kalabalık olursa olsun, adaletten, ilimden, hikmetten ve şuurdan nasibi olmayan ve şartlandırılan kitleler olmaktansa tek kişi de kalsak adalet ve doğruluk üzere olmamız yeğdir.

Malum gündem o kadar büyük problemlerle dolu ki neredeyse daha küçük problemleri konuşmak veya yazmak ayıp kaçıyor. Bir büyük sorun minimize edilirken, başka büyük bir sorun gündemi işgal ediveriyor. Onunla da uğraşma çabasındayken, bir başka gündem patlayıveriyor, ciğerleri ta yürekten yakan hem içten, hem de dıştan. Sonra asıl uğraş alanları unutuluyor veya erteleniyor.

Değerlerimiz sarsılıyor, tanımlarımız neredeyse kökten değişiyor...

Rejimin öngördüğü normalleşme bu tabii, onlar işini yapıyor.

Etrafımızda herkesin yüksek sesle de olsa söylediği yalan; cılız da kalsa, duymaz ve duymak istemesek te bir kişinin dillendirdiği haktan ve doğrudan daha değerli ve geçerli olabilir mi?  Asla...!

Bu normaleşme biz Müslümanlar anormalleşmeden gerçekleşemeyeceğine göre biz müslümanları bir şekilde törpülüyorlar.

Dikkat edin seçimler, süreçler, darbeler, tanklar, şubatlar, gelip geçiyor ama bir şey değişmiyor. Oyalama, bir parmak bal çalma, korkutma veya tehdit dışında köklü çözüme dair bir gayret görünmüyor ufukta. Buna rağmen biz, bütün hata ve eksikliklerine rağmen kardeş bildiklerimiz  kendilerini toparlanmalarını bekliyoruz.

Arkadaşlar

Ahlâk gitti edep aranıyor.

Kibirlenen, zulmeder

Çekemeyen, iftira atar

Haset eden, saldırır, gıybet eder.

Bu günahları, fertler birbirlerine karşı işleyebilecekleri gibi aileler, kabileler, toplumlar, cemaatler ve devletler de birbirlerine karşı işleyebilirler.

Bütün tabakalardan en anlaşılmayanı, Müslüman veya mümin görünenlerin birbirlerine karşı böylesine müzmin, kötü ve çirkin faaliyetler içerisine girmeleridir. Bir önceki köşemde dile getirmiştim. “Keşke Karaktersiz Olacağına Meteliksiz olsaydın” Bu linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.elazigbasin.com/kose-yazisi/90/keske-karaktersiz-olacagina-meteliksiz-olsaydin.html

Ey uzaklarda kalmış ve kendinin gurbeti olan!

Eksiklerini tamamla, cesaretini topla ve yola revan ol.

İçinde bulunduğu sisteme, kemalizm/apoizm/deizm/ateizm/ gibi sapkın inançlara, yanlış olan tüm yaşantılara, yok edilmeye mahkum batıl olan her şeye karşı, dimdik ayakta dur.

Çünkü ayakta duran mis kokulu şehit bedenleri bağrında taşır bu topraklar.

O yüzden bastığın yerleri toprak diyerek geçme...

Bir dahaki köşede buluşmak ümidiyle hepinizi Allah'a emanet ediyorum..

Kalın selametle...

Etiketler:
Paylaş: